Попри кризу. Депутати підтримали збільшення “мінімалки” до 5000 грн

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
мінімалки

Верховна Рада ухвалила закон “Про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2020 рік”, згідно з яким із 1 вересня 2020 року мінімальна зарплата становитиме 5 тис. грн. відповідне рішення підтримали 295 народних депутатів при мінімально необхідних 226, повідомляє ukrinform.ua.

Закон визначає підвищення мінімальної заробітної плати та встановлення її з 1 вересня у місячному розмірі 5 тис. грн (зростання на 5,86%).

Водночас з метою збереження співвідношення між розмірами посадового окладу працівника 1-го тарифного розряду Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери (ЄТС) та мінімальною заробітною платою, що склалося у поточному році, передбачено збільшення видатків на підвищення розміру посадового окладу працівника 1-го тарифного розряду ЄТС та встановлення його у розмірі 2 225 грн (підвищення становитиме 5,86%).

Як пише Deutsche Welle, український бізнес хвилює майбутнє збільшення податкового навантаження. Роботодавцям відтепер доведеться платити більший єдиний соціальний внесок (ЄСВ), що й зараз далеко не всім по кишені, підкреслює видання.

“Не викликає сумніву, що збільшення фіскального тиску в розпал економічної кризи та невизначеності стимулюватиме зростання сектора “тіньових” заробітних плат”, – застерігають в Європейській бізнес асоціації (ЄБА). Експерти ЄБА наполягають, що таке стрімке підвищення мінімалки видається непродуманим рішенням, яке лише зашкодить сумлінним підприємцям.

Міжнародне агентство нагадує, що у червні Міжнародний валютний фонд (МВФ) склав песимістичний прогноз щодо економічного розвитку України через спричинену коронавірусом кризу. Згідно з прогнозом, падіння внутрішнього валового продукту (ВВП) України у 2020 році становитиме 8,2%. 

Читай у Google News!