ПЦУ просить Вселенського патріарха притягнути до канонічної відповідальності та позбавити Кіріла престолу

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
ПЦУ

Синод Православної церкви України закликав Вселенського патріарха Варфоломія притягнути до канонічної відповідальності та позбавити Патріаршого престолу очільника рпц Кіріла.

“На виконання Постанови Архієрейського Собору Священний Синод підтримав внесений Синодальною Богословсько-літургічною комісією проект листа до Вселенського Патріарха Варфоломія та до Предстоятелів Помісних Православних Церков щодо притягнення російського патріарха до канонічної відповідальності і позбавлення його Патріаршого престолу”, – зазначили в ПЦУ.

В листі до Варфоломія йдеться, що “моральна відповідальність за скоєні злочини лягає не лише на безпосередніх виконавців, але і на їх ідейних натхненників – Московського патріарха Кирила та однодумних з ним ієрархів”.

“Заперечення свободи цілих народів поєднується у світогляді патріарха Кирила та його однодумців з расистською за своїм духом теорією, відповідно до якої росія та “русскій мір” є чимось принципово кращим та вищим за інші народи, а історичні сусіди росії – українці та білоруси – мають право на існування та майбутнє винятково як частина російської дійсності. Цілком логічною у рамках цієї расистської концепції, що ділить народи та держави на “справжні” та “штучні”, виглядає і принципове заперечення права народу України на повну канонічну церковну самостійність (автокефалію) та власне державне буття”, – наголосив Предстоятель Православної Церкви України Епіфаній.

Читай у Google News!