Парламенту пропонують відновити відповідальність за брехню у деклараціях. Не кримінальну

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
відповідальність за брехню у деклараціях

У парламенті зареєстровано законопроект, який передбачає відновлення відповідальності за декларування недостовірної інформації та за неподання суб’єктом декларування декларації, повідомляється на сайті Верховної ради. Номер проекту закону, авторами якого є робоча група Верховної Ради з врегулювання конституційної кризи, – 4441.

Законопроектом пропонується виключити статтю 366-1 і доповнити Кримінальний кодекс України новою статтею 366-2 «Декларування недостовірної інформації», яка встановлює відповідальність за умисне внесення суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму від 500 до 3000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

Згідно з документом, неправдиву інформацію в декларації пропонується карати штрафом від 2500 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 42,5 тис. грн до 51 тис. грн), громадськими роботами терміном від 150 до 240 годин, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до трьох років. Ця норма має розповсюджуватися і на народних депутатів.

Проект закону пропонує відмовитися від такого виду покарання, як позбавлення волі на певний строк.

Читай у Google News!