Орфографічні помилки в рішеннях суду свідчать про злочинну змову – адвокат Порошенка
Два визначення Печерського районного суду Києва про виклик Петра Порошенка на допит у Державне бюро розслідувань ухвалені з однаковими грубими процесуальними і орфографічними помилками, що свідчить про явний політичний характер цих рішень. Про це повідомив адвокат п’ятого президента України, лідера партії “Європейська Солідарність” Петра Порошенка Ілля Новіков.
“Що з цими рішеннями не так? Майже все (традиційно для ДБР не той суд, Печерський замість Шевченківського; клопотання подано слідчим, яка не має повноважень; неправдиві відомості про ухилення Порошенко від явки по викликах та ін.) Але для розуміння механіки як це координували і проводили через суди, найважливіше – це порушення нової, прийнятої в грудні 2019 року статті 482-прим-два КПК. Вона приймалася в рамках переходу до нової моделі депутатського індемнітету, і передбачає, що судове рішення про примусовий привід депутата на допит приймається суддею а) за клопотанням слідчого, погодженим особисто генпрокурором або його в.о., і б) тільки в присутності самого депутата, якого повинні завчасно сповістити про засідання”, – написав Новіков у Facebook.
За його словами, у даному випадку генпрокурор Рябошапка погодив обидва клопотання – і він, і слідчі, які подали їх в ОГПУ на узгодження, зрозуміло, віддавали собі звіт, що Порошенко депутат, а не приватна особа, інакше ця частина процедури просто не була б потрібна. Але в клопотаннях поданих до Печерського суду і в рішеннях слідчих суддів Вовка і Константинової згадки про депутатський статус Порошенко немає.
“І ніхто його не повідомляв. Слідчі зробили вигляд, що як би забули, а судді – що як би не знали, що мова йде про народного депутата. Ми очікуємо, що саме так вони будуть пояснюватися в Вищій раді правосуддя. І зрозуміло, чого такі пояснення стоять. Це політично мотивовані взаємно узгоджені судові рішення в рамках кримінального провадження. Зараз нам набагато простіше довести це, ніж раніше”, – додав адвокат.
Новіков підкреслив, що основною помилкою опонентів Порошенка є як раз їхня синхронність.
“Чи можна якось пробувати пояснити, що в одному випадку суддя замотався, зрозумів ситуацію, щось переплутав без злого умислу. Два рази, двоє суддів одночасно, за одним сценарієм і з однаковими помилками (“професійно” замість “професійну”, “провадження” замість “провадженнях”) – так не буває. Це вже цілком явно маркує злочинну змову, причому брали участь в цій змові з повним розумінням, що підготовляють і виносяться неправосудний судові акти і судді, і слідчі, і їх координатори з четвертого (або будь?) поверху. Генпрокурор може пробувати відговоритися, хоча контекст ситуації прозоро натякає, що він теж був в курсі”, – підкреслив адвокат.