Опитування – інструменти впливу на громадську думку

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Українці цієї весни обиратимуть президента, а восени – парламент. Всупереч численним опитуванням, результат президентських перегонів є непередбачуваним, пише Брайан Меффорд, директор компанії зі стратегічних комунікацій “Horse Strategies, LLC” для Atlantic Council.

На його думку, результати опитування виявляться хибними. Українські ЗМІ майже щоденно публікують опитування, всі з яких ставлять Тимошенко на перше місце з великим відривом, нове обличчя в політиці посідає друге місце, президент – третє.

Проте, якщо більшість американських опитувань 2016 року помилково передбачали перемогу Гілларі Клінтон, наскільки більш помилковими можуть бути українські опитування? За словами Меффорда, українські соціологи часто викривляють результати, відповідно до того, хто платить за опитування. Більш авторитетні компанії коригують результати в рамках 3 відсотків, більш сумнівні – від 5 до 7 відсотків. Опитування вже не є об’єктивними показниками суспільних настроїв, а скоріше інструментами впливу на громадську думку та створення конкретних наративів.

Наприклад, громадськості говорять, що Тимошенко приречена на перемогу, тому що вона “на першому місці”, але цей наратив не вказує на те, що 80% українців віддають перевагу іншому кандидату. А коли чотири з п’яти респондентів віддають перевагу комусь іншому, це не доля, а обман.

Читай у Google News!