ООН не зробила достатньо, щоб запобігти окупації Криму – посол

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
ООН не зробила достатньо, щоб запобігти окупації Криму - посол 1

Організація Об’єднаних Націй і її тодішній генеральний секретар Пан Ґі Мун не зробили все можливе для того, щоб запобігти окупації Криму в 2014 році, заявив в інтерв’ю radiosvoboda.org постійний представник України при ООН Сергій Кислиця.

“Відповідно до статуту ООН, генеральний секретар має право звернутися до Ради безпеки, якщо він має інформацію про те, що є реальна загроза регіональній безпеці. Не маю жодного сумніву, що тодішній генеральний секретар Пан Ґі Мун мав інформацію про рух російських військ і про появу російських військ на території Криму. Тим не менше, він не звернувся до Ради безпеки з проханням розглянути оперативно це питання. Тому я вважаю, що ООН, як інституція, і керівник її секретаріату Пан Ґі Мун не зробили все можливе, що передбачене Статутом ООН для того, щоб запобігти окупації Криму… ООН втратила можливість відіграти роль, для якої вона власне створювалася: для запобігання війн, агресії, окупації”, – сказав Кислиця.

“Сукупність чинників: і позиція наших партнерів, і позиція міжнародних організацій, і неготовність країни на зиму-весну 2014 року діяти у відповідь на окупацію – про це ще будуть написані томи історичних досліджень. Але повторю: Пан Ґі Мун мав шанс бути одним із найуспішніших генсекретарів ООН, але те, що за його каденції були змінені шляхом агресії, окупації кордони в Європі – це буде частиною його політичної спадщини назавжди”, – додав посол.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket