Одеська кіностудія перейшла у фактичну власність “слуги” Ткаченка – Watchdogs.info

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Українська держава через недбальство Міністерства культури втратила контроль над Одеською кіностудією, яка перейшла у фактичну власність народного депутата від “Слуги народу” Олександра Ткаченка та славнозвісного київського забудовника Андрія Вавриша. Про це йдеться у програмі Watchdogs.info, передає prm.ua.

Олександр Ткаченко – народний депутат від “Слуги народу” і колишній директор “1+1″п’ятнадцять років тому ініціював акціонування Одеської кіностудії. Ідея була така – п’ятдесят відсотків плюс одна акція Одеської кіностудії лишаються у держави, а решта акцій переходять компанії Ткаченка “Нова студія”. Все виглядало нібито непогано – держава залишала собі контрольний пакет, а натомість мала отримати потужний потік інвестицій через Олександра Ткаченка.

В реальності вийшло усе як завжди. Ніякого золотого дощу, натомість кіностудія перестала знімати кіно. За п’ятнадцять років при Ткаченку там зняли аж два фільми.

Два фільми за п’ятнадцять років. Для чого тоді було це все? А просто подивіться на цю землю. Кіностудія має п’ять гектарів на березі моря, на Французькому бульварі. Це найдорожча земля, яка тільки може бути в Одесі. Ви можете подумати, – пан Ткаченко ніколи і не збирався знімати там кіно, він хотів лише віддати землю під забудову! І от ніби для того, щоб підтвердити ці ваші думки, Олександр Ткаченко запросив до себе у партнери Андрія Вавриша. Відомий київський забудовник, друг Андрія Богдана, та і президенту не чужа людина – пам’ятаєте, саме Вавриш презентував Зеленському проєкт переїзду його офісу з Банкової в Європейський дім.

Рік тому Андрій Вавриш став співвласником кіностудії разом із Ткаченком, у них обох по 25%. І звичайно, ми маємо просто повірити, що київський будівельник вирішив знімати в Одесі кіно.

Ще в січні Господарський суд міста Києва вирішив забрати у держави 7 мільйонів акцій Одеської кіностудії, близько 12%.

В тексті рішення це називається парадоксально – “витребувати акції із чужого незаконного володіння держави”. Акції мали перейти на рахунок самого ж акціонерного товариства. Тобто кіностудія тепер сама ж має стати своїм акціонером, і це трохи мозколомна схема. Головне ось що – держава втрачає контрольний пакет, а для Вавриша і Ткаченко відкривається небачене вікно можливостей.

Міністерство культури подало апеляцію. Але насправді міністерство пішло проти Ткаченка з Вавришем лише на папері! Скаргу подали, але не сплатили триста тисяч гривень судового збору. Суд, звичайно, залишив справу без руху і дав десять днів на усунення недоліків. Це було другого березня. Через два дні міністр культури Володимир Бородянський втратив посаду, і в нас досі нема повноправного міністра. А через десять днів – жахнув загальноукраїнський карантин і всім стало не до того.

Жодних рухів у справі відтоді не було. Тобто Мінкульт не сплатив судовий збір, не довів, що його не треба платити – не зробив нічого. Немає ніякої апеляції. Але Мністерство навіть наприкінці березня продовжувало розповідати на публіку, що апеляцію подано і справа розглядається. Так от ні – не розглядається!

Дорога для Олександра Ткаченка і Андрія Вавриша відкрита – у держави відібрали контрольний пакет акцій Одеської кіностудії. І зараз лише антикоронавірусний економічний локдаун може завадити їхнім будівельним планам. Так, забудови найближчим часом радше від усього не буде. Але і “кіна” не буде також. Дуже зручно бути впливовим нардепом від партії влади, правда?

Як повідомлялось, півтора місяці тому команда Watchdogs випустила розслідування про те, як люди із “Слуги народу” віджимають у держави акції Одеської кіностудії.

Читай у Google News!