Обслуговування українською. Кого стосується і хто контролюватиме

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
google newsRead in Google News!
mova info

16 січня 2021 року набувають чинності норми статті 30 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», які регулюють використання державної мови у сфері обслуговування споживачів, передає ukrinform.ua.

Нагадаємо, Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» був ухвалений Верховною Радою 25 квітня 2019 року і 16 липня того ж року набрав чинності.

Цей закон деталізував державний статус та вживання української мови в різних сферах життя: від бізнесу – і до освіти. Статус української мови як єдиної державної мови передбачає обов’язковість її використання на всій території України при здійсненні повноважень органами державної влади та місцевого самоврядування, а також в інших публічних сферах суспільного життя. Статті цього Закону вводяться в дію поетапно.

Так, з 16 січня 2021 року сфера обслуговування має повністю перейти на українську мову. Укрінформ вирішив розказати хто та які послуги має надавати державною мовою і які штрафи передбачені за порушення законодавства.

Читай у Google News! google news