Новий парламент, з подачі ОПУ, може відібрати бюджети розвитку громад

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Представники органів місцевого самоврядування та організації, що працюють у сфері децентралізації та місцевого розвитку, а також незалежні експерти, вдруге звернулись до української влади через законопроект щодо “децентралізації влади”.

“Ми глибоко стурбовані тим, що оновлений текст змін до Конституції України невідомого авторства, як і початковий проект, який був внесений від імені Президента 13 грудня 2019 року, … продовжує містити ряд загрозливих формулювань, які створюють можливості для демонтажу автономії місцевого самоврядування”, – йдеться у зверненні.

На думку підписантів, інститут “префектів” є інструментом політичного тиску на місцеве самоврядування. “Він втручатиметься у виконання органами місцевого самоврядування [ОМС] як делегованих так і власних повноважень, а також всупереч ратифікованої Україною Європейської хартії місцевого самоврядування зупинятиме акти ОМС, – вважають експерти – Все це веде до передумов, які будуть загрозою для демократії, заміщуючи значущий вплив громади на процес ухвалення місцевих рішень впливом представника, якого призначає Президент України”.

Крім того, у тексті звернення також йдеться про те, що текст змін до Конституції зменшує фінансові гарантії місцевого самоврядування, скасовуючи обов’язок держави у повному обсязі фінансувати делеговані нею повноваження [освіта, охорона здоров’я, соціальний захист, культура, спорт].

На думку підписантів, новий склад парламенту, з подачі Офісу Президента, ризикує обнулити здобутки бюджетної децентралізації та фактично “відібрати” бюджети розвитку міських, селищних й сільських громад.

Читай у Google News!