Німеччина запропонувала США мільярд за відмову від санкцій проти “Північного потоку-2” – ЗМІ

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Німеччина запропонувала США мільярд за відмову від санкцій проти "Північного потоку-2" - ЗМІ 1

Щоб врятувати “Північний потік-2” від американських санкцій, Німеччина запропонувала Вашингтону виділити до 1 млрд євро на будівництво двох терміналів для американського скрапленого природного газу, пише espreso.tv з посиланням на німецьке видання Die Zeit.

За даними газети, 5 серпня міністр фінансів Німеччини Олаф Шольц зателефонував голові Мінфіну США Стівену Мнучіну і сказав, що німецький уряд “дуже стурбований” погрозами Вашингтона розширити санкції проти компаній, задіяних в будівництві “Північного потоку-2”. В ході розмови Шольц сказав, що у нього є пропозиція. Через два дні Мінфін Німеччини відправив до Вашингтона конфіденційний неофіційний документ, в якому було зазначено, що федеральний уряд Німеччини “значно збільшить офіційну підтримку будівництва” двох СПГ-терміналів, “виділивши до 1 мільярда євро”. 

Йдеться про термінали в Брюнсбюттелі і Вільгельмсхафені, будівництво яких німецька влада дозволила після тривалої перевірки. Їх повинні побудувати приватні консорціуми, але це дуже дорого. Крім того, ринок і так перенасичений, а ціни впали.

Також в документі німецького уряду зазначається, що Німеччина напружено боролася за контракт на транзит російського газу через територію України, який був укладений в кінці 2019 року і забезпечив Україні мільярди доларів. Крім того, Німеччина підтримує Польщу, яка намагається забезпечити енергопостачання. Берлін підтримує будівництво ще одного газопроводу і терміналу в Польщі для американського СПГ, в тому числі за кошти ЄС.

Шольц написав Мнучіну, що це “три стовпи” компромісної пропозиції Німеччини щодо “Північного потоку-2”, пише німецьке видання, посилаючись на німецькі джерела.

У свою чергу, США дозволять добудувати “Північний потік-2″ і безперешкодно експлуатувати його”, – йдеться в документі.

Die Zeit пише, що Мнучін ніяк не відреагував на пропозицію Берліна. Видання підкреслює, що документ було надіслано ще до того, як стало відомо про отруєння російського опозиційного лідера Олексія Навального.

Нагадаємо, що “Північний потік-2” не будується з грудня 2019 року через американські санкції. У Газпромі заявляли, що побудований на 94% газопровід буде добудований російською стороною. У липні Датське енергетичне агентство (DEA) дозволило Nord Stream 2 прокладати труби з використанням суден зі звичайною (якірної) системою позиціонування.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket