Німеччина гальмує відключення “Сбербанку” від SWIFT – Bloomberg

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
Сбербанку

Німеччина стала головною перешкодою для розширення санкцій Європейського Союзу проти росії, які націлені на найбільший банк країни та її енергетичний сектор, передає bloomberg.com.

Берлін є провідною державою, яка протидіє зусиллям додати “Сбербанк” до списку російських фінансових установ, відрізаних від SWIFT – системи банківських повідомлень, яка лежить в основі більшої частини світової торгівлі – стверджують численні дипломати, знайомі з цим питанням і документами.

Сбербанк, який володіє приблизно половиною російських роздрібних депозитів, був виключений з початкового списку банків, яких відключили від SWIFT. Але заклики щодо посилення санкцій проти рф зростають на тлі посилення атак Москви на Україну.

Документи вказують, що Німеччина неодноразово закликала до обережності щодо цього кроку під час дипломатичних зустрічей, які відбулися останніми днями, в тому числі серед міністрів. Канцлер Олаф Шольц також публічно виступив із закликом до стриманості щодо санкцій, які можуть вплинути на енергетику.

Читай у Google News!