НБУ попросили прибрати “російські” бороди в українських князів на гривнях

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
google newsRead in Google News!
gryvnja2

Міністр Кабінету Міністрів Олег Немчінов попросив Національний банк змінити зображення київських князів Володимира Великого та Ярослава Мудрого на монетах номіналом 1 гривня і 2 гривні, повідомляє lb.ua.

“Я хочу попросити голову Національного банку збрити бороду Володимиру Великому і Ярославу Мудрому і повернути нам наших князів у такому вигляді, в якому вони були на оригінальних, найкращих гривнях”, – звернувся Немчінов до керівника НБУ Кирила Шевченка.

Видання нагадує, що на гривневих банкнотах першого та другого поколінь Володимир Великий та Ярослав Мудрий були зображені без бороди. У 2000-х роках їх замінили нинішніми купюрами, де князі вже були бородатими.

Немчінов опублікував у своєму Telegram-каналі зображення Володимира Великого на сучасній та минулій купюрах..

“Для тих підписників, які питали, “що не так” із бородами у великих князів. І бонус про те, як ще у 2004 році разом із появою “бороди” Володимира Великого зі звороту головної банкноти держави зник Корсунь/Херсонес/Севастополь”, – відзначив він.

gryvnja

У 2018 році в обіг випустили монети номіналом 1 грн і 2 грн, які поступово замінюють ці банкноти. Володимир Великий і Ярослав Мудрий на них також мають бороди.

Питання щодо борід підіймається користувачами соцмереж з 2014 року. Тоді поширювалось повідомлення із закликом повернути древній Херсонес на українську гривню.

“У 2004 році політичним рішенням Кучми (яке активно лобіював Табачник) дизайн гривень змінили – НБУ тоді не зміг вплинути на це, хоча й намагався. Херсонес прибрали з 1 гривні, а всім українським князям прималювали бороди – щоб бути культурно ближчими до росії (хоча українські князі бороди не носили).
Треба повернути Херсонес на зображення 1 гривневої купюри, і прибрати монголоїдного бороданя, а замість нього – поставити нашого Володимира”, – йшлося у повідомленні.

Читай у Google News! google news