На засідання суду у справі полковника Червінського не пустили адвокатів – Федина

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

У Києві Шевченківський районний суд проводить таємне засідання про продовження тримання під вартою полковника Романа Червінського без допуску його захисників до цього засідання. Про це повідомила народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” Софія Федина.

” Що сталось? Ми на 15:40 зібрались в суд на розгляд скасування повідомлення про підозру. Адвокати про це подали клопотання завчасу, було призначене засідання. Моя помічниця вчора перевіряла, все було. І от ми приїжджаємо в суд, приходимо у визначений кабінет. А Романа немає!

Виявилось, що його завезли в інший кабінет, підпільно призначили іншого суддю і намагаються продовжити тримання під вартою. А скасування повідомлення про підозру нібито розглядали о 12 годині. І робиться це без повідомлення на сайті, без повідомлення адвокатів. По суті йдеться про порушення усіх міжнародних конвенцій з прав людини, Конституції України, кримінального процесуального кодексу”, – розповіла депутатка.

Своєю чергою адвокатка Червінського підтвердила, що призначене на сьогодні засідання щодо оскарження підозри Роману Червінському не розпочалося, натомість в цей же час в суді проходить інше засідання, де розглядають питання про продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою її підзахисного, передає censor.net .

“Ми сьогодні повинні були розглядати мою скаргу щодо скасування повідомлення про підозру Роману. Ми зібрали достатньо матеріалів для того, щоб говорити, що підозра необґрунтована і просити суд її скасувати. Але слідство доставило Романа сюди і намагається продовжити йому розгляд тримання під вартою. Вони його просто завели в інший зал судових засідань, визначили іншого слідчого суддю і зараз ця слідча суддя йому ще на місяць продовжує строки тримання під вартою”, – розповіла захисниця

При цьому адвокат зазначила, що їй повідомили про це засідання через пів години після його початку. Вона наголосила, що ніхто з адвокатів Червінського не мав можливості поспілкуватися з ним до початку засідання. “Ми в шоці від того, що відбувається. Зараз будемо з’ясовувати взагалі, де Роман, в зв’язку з чим це все відбувається”, – зазначила вона.

“Я вперше з таким стикаюся. Орган досудового розслідування порушує всі можливі норми Конституції і кримінально-процесуальні”, – зазначила адвокатка.

Читай у Google News!