На саміті G20 закінчиться ізоляція росії – Rzeczpospolita

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Газета Rzeczpospolita, що американський президент Дональд Трамп був ініціатором зустрічі з президентом рф Владіміром путіном, який від агресії проти України 2014 року перебував у міжнародній ізоляції, повідомляє “Польське радіо”. “У мене буде добра розмова, але що я йому скажу – не ваше діло”, – заявив Трамп журналістам перед запланованою в Японії зустріччю з російським президентом.

Після обрання Трампа на посаду президента США вони вперше розмовляли торік у липні в Гельсінкі. Це закінчилося скандалом, бо Трамп зізнався, що більше довіряє колишньому офіцерові КДБ, ніж власним спецслужбам, нагадує газета.

У листопаді 2018 року Трамп в останню мить скасував зустріч, аргументуючи, що раніше має бути вирішена справа 24 українських моряків, яких росія утримує в полоні. Про цю обіцянку нагадав Трампові очільник МЗС України Павло Клімкін. 25 червня минув термін виконання постанови Міжнародного морського трибуналу, який наказав звільнити затриманих. кремль не звернув на це уваги, – пише Rzeczpospolita.

Газета відзначає, що вже само бажання Трампа зустрітися з путіним довело до припинення ізоляції останнього. Про розмови з ним у Японії попередив і президент Франції Еммануель Макрон. Як читаємо, в росії працює півтисячі французьких фірм, а з приводу санкцій, практично, ніхто не покинув цієї країни.

Про плани зустрічі з путіним заявила британська прем’єрка Тереза Мей; у черзі до нього також саудівський принц, президент Єгипту і ще кілька політиків. “Сам факт зустрічі вже є успіхом”, – прокоментував аналітик у справах закордонної політики рф Фєдор Лук’янов.

Раніше повідомлялося, що Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) ухвалила рішення про підтвердження повноважень делегації рф без жодних обмежень, попри порушення ними принципів Ради Європи.

Читай у Google News!