На митниці запровадили відверте кріпацтво – Южаніна

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Зміни до Митного кодексу створюють низку проблем для роботи митниці і для захисту прав співробітників цього органу. Про це написала депутат фракції “Європейська Солідарність” Ніна Южаніна.

За її словами, оцінка Мінфіну щодо прийнятого закону викликає суттєві зауваження, які стосуються посилення інституційної спроможності ДМС.

“По-перше, платникам податків тепер буде потрібно дуже досконало вивчати положення про кожен територіальний орган Держмитслужби, щоб зорієнтуватися, до кого і з яким питанням звертатися при митному оформлені, в тому числі при виникненні проблемних питань”, – назвала депутата один з наслідків до який призведе прийняття закону. “Це хаос, корупція і недовіра”, – додала Южаніна.

За її словами, відтепер, очевидно, територіальні органи Держмитслужби і далі будуть створюватися з порушенням принципу визначення зон їх діяльності. “Це повне ігнорування ефективності діяльності існуючих митниць. Місцеві бюджети недоотримають надходження через закриття ряду митниць – десяти, якщо бути більш точними. Платники податків будуть долати додаткові сотні кілометрів до нових, створених на розсуд пана Нефьодова [голова ДМС – УТ] митниць”, – пояснила вона.

“Я вже не говорю про положення цього законопроекту щодо звільнення митників та податківців на розсуд адміністрації з нехтуванням їх трудових прав та думки професійних спілок. Відверте кріпацтво”, – підкреслила депутат.

Читай у Google News!