На Львівщині запустили радіотелескоп, який дозволяє вивчати ядра галактик

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
google newsRead in Google News!
radio telescope

У Львівській області відкрили новий український радіотелескоп РТ-32, який дозволяє вивчати випромінювання космічних обʼєктів та апаратів, інформує пресслужба Національної академії наук.

За даними НАН, створювати телескоп почали у 2014 році. Тоді в результаті окупації Криму Україна втратила доступ до однієї з найбільших у світі антен — радіотелескопу РТ-70 Національного центру управління та випробувань космічних засобів біля Євпаторії.

Згодом науковці НАН запропонували використовувати наземні станції космічного зв’язку, які розташовані біля Золочева Львівської області, з діаметром антен 25 м (КТНА-200) та 32 м (МАРК-4В), які на той час вже не використовувалися Концерном радіомовлення, радіозв’язку та телебачення.

Тоді експерти оцінили, що на першому етапі переходу телекомунікаційних антен у стан радіотелескопу доцільно модернізувати 32-метрову антенну систему МАRК-4В.

teleskop2

Згідно з повідомленням, головною особливістю радіотелескопу РТ-32 — це його широкий діапазон та багатоканальність. Окрім цього, висока роздільна здатність реєструючого обладнання дозволяє вивчати, як випромінювання космічних обʼєктів, так і космічних апаратів.

“Таким чином, коло наукових задач РТ-32 є дуже широким: дослідження активних ядер галактик, місць утворення зірок, мерехтінь, сонячного випромінювання, пульсарів. Цікавим є вивчення в широкому діапазоні швидких радіосплесків, післясвітіння гамма-сплесків та явищ типу GW170817, коли були породжені одночасно гравітаційні й електромагнітні хвилі дуже широкого спектру”, – наголосили в академії наук. 

Читай у Google News! google news