“Ми можемо собі дозволити саме такий ріст”. Мінімальна зарплата у 2022 зросте лише на 200 грн

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
google newsRead in Google News!
uah 4

Проєкт державного бюджету 2022 року передбачає зростання мінімальної зарплати лише на 200 гривень, передає prm.ua

За інформацією Міністерства фінансів нині мінімальна зарплата складає 6 тисяч гривень. У грудні її піднімуть до 6500 грн, а з жовтня 2022 року – до 6700 грн. “Ці цифри ретельно прораховані і під них є база розрахунків. Тут важливо не нашкодити. Підвищувати мінімальну заробітну плату треба акуратно, з урахуванням макроекономічних факторів, зважати на рівень споживання і на те, що бізнес повинен мати можливість платити такі заробітні плати, і дивитися на рівень інфляції. Швидкий ріст заробітних плат, зокрема й мінімальних, ― це інфляційний чинник”, — пояснив міністр фінансів Сергій Марченко. 

Він нагадав, що минулого року, коли у бюджет закладали більшу суму на підвищення мінімальних зарплат, з боку бізнесменів було багато критики, оскільки вони були змушені платити вищі зарплати.

“Минулого року був прихильником цього рішення, бо це було обґрунтовано, але цього року, після перерахунків, вважаємо, що запропонований темп є достатнім. Цього року відбувся суттєвий приріст, але це не означає, що він має бути таким кожного року. Це б означало, що ми не дбаємо про економіку взагалі, а думаємо лише про один показник ― мінімальну заробітну плату. Ми можемо собі дозволити саме такий ріст”, ― зазначив міністр.

Читай у Google News! google news