МОЗ: Українці вакцинують менш ніж 50% немовлят

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
МОЗ: Українці вакцинують менш ніж 50% немовлят 1

В Україні показники охоплення плановою вакцинацією дітей до 1 року становлять менш як 50%, заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов, повідомляє ukrinform.ua.

“Станом на 1 серпня 2020 року, рівень охоплення плановою вакцинацією дітей першого року життя проти поліомієліту, це три дози до року, – складає 45,6% від річного плану; дифтерії, кашлюку та правцю — три дози до року — 45, 7%; кору, паротиту, краснухи — 45,3%; вірусного гепатиту B — 42%; проти туберкульозу — 48,1%; проти гемофільної інфекції — 44,6%”, – сказав Степанов.

Він зазначив, що найнижчі показники охоплення щепленням дітей першого року життя мають місце у Закарпатській, Чернівецькій, Львівській, Івано-Франківській, Рівненській, Вінницькій, Запорізькій та Волинській областях, де показники нижчі, ніж середні по Україні.

За його словами, велике занепокоєння також викликає вакцинація  дорослих від дифтерії та правця. Вони щеплюються найгірше – лише 28,4% від плану.

“Така ситуація загрожує новими спалахами вакцинокерованих хвороб, в тому числі кору, які можуть стати непосильним тягарем для нашої медичної системи в умовах COVID-19”, – додав міністр.

Як повідомлялося, раніше міністр охорони здоров’я Максим Степанов запевнив у повному забезпеченні України необхідними вакцинами.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket