Ефект Зеленського: безвідповідальні ГО та крикливі ЗМІ

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket

Україна змінилася більше, і на краще, протягом останніх п’яти років під керівництвом президента Петра Порошенка, ніж у попередні 25 років. Чому ж так багато українців настільки переконані, що нічого не змінилося, що вони готові голосувати за Зеленського?

Велика частина відповіді полягає в тому, що Євромайдан породив нереалістичні очікування, що Україна зможе опинитися в Європейському Союзі за ніч, пише Олександр Мотиль в матеріалі “Український Парадокс Порошенка” для Foreign Policy.

Реальністьтака, що, незважаючи на те, що Українанеухильно рухається до інтеграції зєвропейськими інституціями, вона щемає пройти довгий шлях, перш ніж вонастане Швейцарією Східної Європи.

Щечастину відповідальності несутькрикливі, дико вільні і частобезвідповідальні українські ЗМІ. Газетита тв-шоу намагаються привернути увагуглядачів, слухачів або читачів до того,що найкраще продається – скандальніісторії корупції.

Такі ж крикливі, вільні табезвідповідальні громадські організації,також не без вини. Вони незміннофокусуються на злочинних діянняхвисокого рівня в урядових секторах, яківони контролюють, але не забезпечуютьконтексту та більш повної оцінки того,що було зроблено правильно.

Російські тролі та засоби масової інформації, які і досі впливають на багатьох українців, також допомогали створювати образ тотального мороку та приреченості.

Олександр Мотиль – професор політології в Університеті Рутгерса – Ньюарк.

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket