Мінфін: Співвідношення держборгу до ВВП знизилося на 10%

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Співвідношення рівня державного та гарантованого державою боргу до ВВП України в 2018 році становило 60,9%, заявила міністр фінансів Оксана Маркарова, повідомляє “Укрінформ”.

“Стан державного та гарантованого державою боргу за 2018 рік: маємо цифру 60,9% до ВВП”,- сказала Маркарова.Вона зазначила, що відповідно до стратегії Мінфіну через два роки ця цифра повинна бути меншою за 50%.

У 2017 році співвідношення рівня державного та гарантованого державою боргу до ВВП України становило 71,8%. У бюджеті на 2019 рік заплановані платежі з погашення та обслуговування державного боргу у сумі 417 мільярдів гривень, або близько 15 мільярдів доларів за поточним курсом НБУ. Найбільш суттєві платежі з обслуговування зовнішнього боргу передбачаються у березні та у вересні – по 500 мільйонів доларів за євробондами, що були випущені внаслідок реструктуризації у 2015 році.

Як повідомлялося, за оцінками Мінфіну, Україні для прискорення економічного зростання потрібно понад 10 мільярдів доларів інвестицій щорічно.

Читай у Google News!