Малому бізнесу потрібні лояльні фіскальні інструменти, а не 8 тисяч – Южаніна

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
Малому бізнесу

Україна не має фінансової можливості підтримати малий бізнес під час карантину, тому має створювати лояльні фіскальні умови для нього, заявила депутатка фракції “Європейська Солідарність” Ніна Южаніна в коментарі журналістам, повідомляє prm.ua.

“У нашої країни немає можливості роздавати гроші. Нам треба дати можливість заробляти малому бізнесу ці гроші. Лише через інструменти по підтримці бізнесу ми можемо надати ту допомогу, яка допоможе економіці”, – зауважила народна депутатка.

“Має бути планування ліберальних норм, ліберальних змін, які треба надати бізнесу для того, аби вони утрималися і розвивалися. Це не роздавання грошей. Гроші треба запланувати тільки на безоплатну вакцинацію. А цього саме і немає. 8000 гривень – це непродуманий і непрорахований крок”, – наголошує Ніна Южаніна.

“Вони хіба не розуміють, що 8000 гривень – це виторг невеличкої кав’ярні за один день? І в той час, коли зупиняють кав’ярню з 8 по 24 січня, їй дають компенсацію 8000 гривень – дають виторг одного дня”, – підкреслила вона.

На її думку, малому бізнесу треба дати інструменти для підтримки, а не мізерні фінансові виплати.

“Не треба роздавати грошей, яких немає. Краще витрачайте їх на боротьбу з COVID. Це зараз найголовніша проблема для нашої країни, як і більшості країн світу. А бізнесу треба запропонувати ті норми, які збережуть їхню діяльність, і дадуть можливість їм розвиватися. Такого принципу взагалі не дотрималися”, – зазначила народна депутатка.

“Податкові зміни, зміни в Митний кодекс, які мали б забезпечити стабільні надходження, прибрати корупційні норми, надати більше можливостей для бізнесу, взагалі не передбачені. Вони не будуть голосуватися, а бюджет при цьому буде проголосований”, – резюмувала Ніна Южаніна.

Як відомо, парламент 4 грудня підтримала за основу та в цілому законопроєкт №4430, який передбачає списання податкових боргів, звільнення від сплати єдиного соціального внеску та єдиного податку ФОП першої групи.

Раніше Верховна Рада прийняла законопроєкт №4429 про одноразову фінансову допомогу для українців, що втратили частину доходів, та бізнесів, які змушені скорочувати видатки на працівників.

ФОПи та наймані працівники з 14 грудня можуть подавати заявки на отримання одноразової матеріальної допомоги у розмірі 8 тисяч гривень.

Читай у Google News!