Лондон ввів персональні санкції проти росії

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Уряд Великої Британії запроваджує персональні санкції проти громадян Російської Федерації та Саудівської Аравії за порушення прав людини у рамках “Акту Магнітського”.

Про це повідомляє prm.ua з посиланням на Financial Times.

Імена громадян, щодо яких будуть застосовані санкції, мають оголососити 6 липня.

Деяким росіянам буде заборонено в’їжджати на територію Великої Британії, будуть заморожені їхні рахунки в британських банках. Санкції заапровадять щодо причетних до смерті юриста фонду Hermitage Capital Сергія Магнітського в 2009 році.

Також до санкційного списку внесуть громадян Саудівської Аравії, причетних до вбивства журналіста Джамаля Хашоггі.

“За допомогою цього законодавчого акта Велика Британія отримає нові повноваження і зможе перешкодити тим, хто причетний до брутальних порушень прав людини, в’їжджати до Британії, спрямовувати кошти у наші банки і отримувати вигоду з нашої економіки”, – заявив міністр закордонних справ Великої Британії Домінік Рааб.

Британський міністр також зазначив, що цьогоріч санкції можуть розширити на підозрюваних у корупції, утисках журналістів і образах на релігійному грунті.

“Акт Магнітського” прийняли у США в 2012 році. Документ визначав коло осіб, причетних до загибелі в російському слідчому ізоляторі аудитора Сергія Магнітського, який заявив про схеми розкрадання і відмивання коштів, організовані російськими чиновниками і силовиками. Особам зі “списку Магнітського “заборонили в’їзд у США і піддали фінансовим санкціям.

У подальшому до “списку Магнітського” почали включаюти відповідальних за порушення прав людини в цілому. Аналогічні або схожі правові акти, що були прийняті у Великій Британії, Канаді, Естонії, Латвії та Литві.

Раніше стало відомо, що палата представників США розгляне зареєстрований законопроєкт щодо розширення санкцій проти газопроводу Nord Stream 2.

Читай у Google News!