Литовський історик закликає створити союз Польщі, Литви, Білорусі та України

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Литовський історик закликає створити союз Польщі, Литви, Білорусі та України. На переконання Альвідаса Ніжкентайтиса з Вільнюського університету, цей геополітичний союз є необхідним у боротьбі з росією, передає polskieradio.pl.

“Нині існує декілька геополітичний союзів, – каже викладач Вільнюського університету, – це Міжмор’я, від Балтійського до Чорного морів, польська концепція АБЧ, тобто Адріатичного, Балтійського та Чорного морів, концепція Єжи Гєдройця – Литва, Білорусь, Україна”.

На переконання історика, концепція Міжмор’я за своєю ідеєю є найближчою до ідеї Ґєдройця. “Його концепція полягала в тому, що без демократичних держав в Україні, Білорусі та Литві не можу існувати незалежна Польща. З точки зору Литви, я можу сказати, що не може бути демократичної та незалежної Литви без демократичної Польщі, Білорусі та України”.

Історик підкреслив, що політика Російської Федерації є агресивною та небезпечною:

“Анексією Криму росія зробила те, чого ніхто у XX і XXI не сподівався. Ніхто не думав, що можна силою міняти міждержавні кордони, і в цьому випадку сумна історія першої половини минулого сторіччя нас наздоганяє і примушує думати й шукати альтернативи на так звану чорну годину”.

Читай у Google News!