Латвія організовує військове містечко на кордоні з росією

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

В рамках програми розширення сил територіальної оборони “Земессардзе” (з латвійської – “Охорона краю”) у Лузнаве розгортається постійний підрозділ 3-ї Латгальскій бригади. Тут розміщуватиметься батальйон з чисельністю до 400 військовослужбовців, повідомляє “Український Мілітарний Портал” з посиланням на Латвійське радіо.

Місцедислокації вже виділено – це колишня технічна територія, що була побудована у 1970-1980-х роках. Зараз реалізовано перший етап розгортання – на частині об’єктів вже відновлено теплопостачання, відремонтовано дахи будівель, водовідведення тощо, які необхідні для функціонування підрозділу.

Для розвитку бази розробляється поетапний план реалізації до 2023-го року. Місцева влада вже передала Міністерству оборони Латвії 16 квартир на ремонт яких виділено 320 тисяч євро та будуть використовуватися як службове житло для військовослужбовців підрозділу у Латгале.

Також ще 400 військовослужбовців буде розташовано у Даугавпілсі. Окрім постійних військових, до 3-ї Латгальської бригади входять і значна кількість резервістів(більше 10 тис осіб) – замесаргів, які щоквартально проходять збори та навчання. Середній термін служби замессарга складає 8 років.

Як повідомлялося, представник США в Організації Північноатлантичного договору посол Кей Бейлі Гатчісон заявила про пошук можливостей посилити оборону у Чорному морі у зв’язку з агресією Російської Федерації проти України.

Читай у Google News!