Кулеба дійшов до точки коли йому треба знати чи візьмуть Україну в ЄС

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
Україну в ЄС

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав не тримати Україну на “гачку реформ” і визнати, що Україну не приймають до ЄС не тому, що вона не готова в плані реформ, а тому, що ЄС політично не готовий до цього, передає interfax.com.ua.

“Скажіть нам правду, ми на точці, коли нам треба знати. Якщо ви бачите нас як можливого члена – це одна стратегія, якщо ні, то у нас буде інша стратегія. Але нам потрібна чесна розмова з ЄС, чесна відповідь від ЄС”, – заявив голова МЗС на конференції YES Brainstorming у Києві.

Він запропонував визнати факт, що членство в ЄС це не лише про реформи, а політичне рішення країн-членів.

“Північна Македонія не може увійти до ЄС не тому, що їй бракує реформ, а тому, що навколо цього є політичні питання. Я не прошу про виняток для України, ні. Що я пропоную, і ніколи не скаржуся, так це визнати простий факт, що прийом до ЄС – це не лише про реформи, а політичне рішення країн-членів ЄС прийняти іншу країну членом базується не тільки на реформах. Припиніть тримати цю країну на гачку реформ.

Реформи важливі, я сам підтримую реформи і роблю все можливе, щоб допомогти цій країні трансформуватися, але я втомився бачити, як інші країни дають настанови нам щодо реформ, не кажучи правди, що “ми не хочемо вас у ЄС тому, що ми політично не готові, а не тому, що ви не готові в плані реформ”, – сказав Кулеба.

Читай у Google News!
Читай у Google News!