Кредити 5-7-9% від Зеленського не стали інструментом розвитку бізнесу

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
google newsRead in Google News!
uah

Форум провідних міжнародних фінансових установ, членами якого є 12 міжнародних банків, що працюють в Україні, направив лист до Національного банку і Міністерства фінансів із проханням “обмежити реалізацію програми “Доступні кредити 5-7-9%”, пише epravda.com.ua.

У листі голова правління “Райффайзен Банку” Олександр Писарук від імені всіх членів Форуму заявляє, що зараз бюджетні кошти витрачаються переважно не на підтримку бізнесу, що постраждав від карантину і не на фінансування інвестиційних проєктів чи створення нових робочих місць, а на поповнення оборотних коштів платоспроможного бізнесу.

Іншими словами: кошти платників податків, спрямовані на пільгові кредити, витрачаються не за призначенням, а виграють від них стійкі і цілком платоспроможні підприємства.

“Якщо за даними “Райффайзен Банку” скласти типовий портрет учасника програми, то це буде діюче підприємство сільського господарства, яке отримало антикризовий кредит або рефінансування.

В основному такі підприємства є досить стійкими, не зазнали значних втрат від згортання ділової активності в 2020 році і намагаються легально зменшити витрати від фінансової діяльності”, – наголошується в листі.

За даними Мінекономіки, на 2 серпня частка підприємств агросектора, які оформили пільгові кредити з початку роботи програми, сягає 46%. Левову частку цих кредитів видавали на початку цього року, в період посівної.

У листі зазначається: якщо залишити програму працювати і далі, то вона буде нести низку ризиків як для самих позичальників, так і для економіки в цілому.

На 3 серпня Форум провідних міжнародних фінансових установ так і не отримав відповідей ні від Міністерства фінансів, ні від Національного банку.

Читай у Google News! google news
Читай у Google News! google news