Коронавірус підкреслив нерівність як між країнами, так і всередині них

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Найбільш оманливе кліше щодо коронавірусу – це те, що перед ним всі рівні. Це не так, ані медично, ані економічно, ані соціально, ані психологічно. Навпаки, Covid-19 посилює попередні умови для нерівності. Невдовзі це може спричинити соціальні потрясіння, аж до повстань та революцій, пише Андреас Клют для bloomberg.com.

Кількість соціальних заворушень зростала по всьому світу ще до того, як SARS-CoV-2 розпочав свій шлях. Згідно з підрахунками, з 2017 року відбулося близько 100 великих антиурядових акцій протесту, починаючи від бунтів жовтих жилетів у такій багатій країні, як Франція, до демонстрацій проти сильних осіб у бідних країнах, таких як Судан та Болівія. Близько 20 з цих повстань повалили лідерів, а деякі були придушені жорстокими репресіями, багато інших випустивши пару лише чекають наступного вибуху.

Covid-19 паралізував всі форми протестів, оскільки і демократичні, і авторитарні уряди змусили населення сидіти вдома, що заважає людям збиратися групами. Але за дверима осель, що перебувають на карантині, в тюрмах та таборах для біженців – де б люди не були голодні, хворі та стурбовані – напруження зростає, і рано чи пізно ситуація вибухне.

Читай у Google News!