Климпуш-Цинцадзе щодо закону про народовладдя: Коли немає досягнень, лишається лише популізм

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Законопроект Зеленського про народовладдя через Всеукраїнський референдум немає нічого спільного з народовладдям, він буде інструментом боротьби політичних груп та партій і використовуватиметься партією влади.

Про це сказала депутат фракції “Європейська Солідарність”, голова комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе, повідомляє prm.ua.

“Верховна Рада в першому читанні переможно ухвалила президентський проект закону про народовладдя через Всеукраїнський референдум. Для чого його так терміново ухвалюють за скороченою процедурою та з порушенням регламенту? Роблять це точно не для народовладдя і проведення референдуму. Так само як закон про імпічмент президента України ухвалювали не для імпічменту, а для рейтингу президента і партії «Слуга народу», оскільки в умовах контрольованого парламенту і судової системи за ухваленою цим законом формулою імпічмент просто неможливий”, – сказала депутат.

“Закон приймається з абсолютно очевидною метою – махати зеленим прапором на жовтневих місцевих виборах. Коли немає досягнень в економіці, подоланні бідності, у зовнішній політиці залишається лише одне – ухвалення популістських рішень і чергове повернення до питання мови”,- додала Климпуш-Цинцадзе.

За її словами, вже не вперше монобільшість обдурила міжнародних партнерів України, не дочекавшися висновків Венеційської Комісії в кінці липня.

“Саме тому нас чекають нові відосики про виконання “зеленими” своїх обіцянок і майбутній рай для всіх українців. Народовладдя через референдуми дуже непроста річ. Саме тому цивілізований світ і обрав представницьку демократію як основу модель управління державою. У багатьох країнах загальнонаціональні референдуми взагалі заборонені”, – наголосила парламентар.

При цьому Климпуш-Цинцадзе зазначила, що закон про народовладдя дійсно потрібен, але не в такій редакції.

“Це не той закон, який можна ухвалювати в турборежимі. До того ж у депутатів та експертів є багато запитань до цього закону. Я переконана, що ми не маємо запроваджувати поряд з ВРУ ще один законодавчий механізм в країні, а згідно цього закону на референдумі можна або повністю, або частково скасовувати закони, і не існує жодних обмежень щодо того які саме закони. А якщо це закони, пов’язані з обороноздатністю? А якщо реваншисти захочуть скасувати закони про декомунізації чи про мову?”, – зауважила депутат.

Климпуш-Цинцадзе вважає, що перелік обмежень щодо предмету референдуму необхідно збільшити і піти іншим шляхом – визначити чіткий перелік питань щодо яких можна проводити референдум.

“Референдум треба проводити у виключних випадках, а не ставити його на потік. 90% тексту законопроекту присвячено ініціації, організації і проведенню референдуму, але немає практично нічого про запобіжники від маніпуляцій під час проведення референдумів. Закон у такому вигляді немає нічого спільного з народовладдям, він буде інструментом боротьби політичних груп та партій, політичних впливів олігархів і передусім буде використовуватися партією влади. Мені б дуже не хотілося, щоб замість народовладдя ми отримали механізм, коли на народний «одобрямс» буде виноситися те, що вигідно саме владі”, – додала Климпуш-Цинцадзе.

Як відомо, що у Верховній раді з’явився текст законопроєкту президента Володимира Зеленського про народовладдя. Глава держави пропонує передбачити електронне голосування на всеукраїнському референдумі.

Читай у Google News!