Кількість вбитих військових занижується представниками Зекоманди на 20-25% – Європейський інститут

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
Кількість вбитих військових

Дані щодо загиблих у війні на Сході українських військовослужбовців, які озвучують представники команди президента Зеленського не відповідають дійсності, вважають у громадській організації  Європейському інституті.

15 липня Постійний представник України при міжнародних делегаціях у Відні Євгеній Цимбалюк під час засідання Постійної ради ОБСЄ у року, заявив, що з початку дії Додаткових заходів щодо посилення режиму припинення вогню від 22 липня 2020 року збройні формування рф на сході України порушили режим тиші майже дві тисячі разів, внаслідок чого загинули 45 військовослужбовців ЗСУ, ще 145 поранені.

Водночас у Європейському інституті зазначають, що якщо за кількістю поранених дані озвучені Цимбалюком відповідають дійсності, то кількість вбитих військових занижена на 20-25%. Оскільки навіть якщо взяти дані про загиблих лише від снайперського вогню і осколкових поранень, виключаючи підриви на мінах, за підрахунками з відкритих джерел, лише у 2021 році Україна втратила 52 воїнів загиблими, а у час “перемир’я” з липня 2020 року до 31 грудня 2020 року загинуло 10 військових.

Окрім цього, видання “Новинарня”, яке веде підрахунок бойових втрат на Донбасі спираючись на дані, уточнені в ЗСУ, нараховує 45 вбитих лише у січні-червні, ще п’ять бійців загинули в липні 2020 року від кульових і осколкових поранень. А також за даними видання ще вісім військових загинуло з липня 2020 року.

Отож, за жодними підрахунками не виходить цифра, яку оприлюднив представник України на засіданні ради ОБСЄ.

Наголошується, що це не перший епізод, коли «слуги» намагаються занижувати дані про втрати серед українських військовослужбовців. Сам Зеленський 6 квітня цього року у ході розмови з Прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо, заявив, що за час перемир’я, з 27 липня 2020 року, загинуло 28 українських військових, із них 24 у 2021 році.

Водночас насправді відкриті джерела повідомляють, що станом на 6 квітня 2021 року загинув не менше як 31 український військовий.

Читай у Google News!