Казначейство не дає кошти на придбання ОВТ, хоч на балансі Міноборони України понад 11 мільярдів

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
на балансі Міноборони

Із виділених 108 мільярдів гривень Міноборони витратило 97,5. Про це під час брифінгу, що пройшов 15 грудня 2020 року, повідомив начальник Управління соціальних виплат Департаменту фінансів Міноборони В’ячеслав Салахов, повідомляє defence-ua.com.

“Станом на 15 грудня цього року Міністерство оборони України з виділених 108 мільярдів гривень з початку року використало вже 97,5 мільярдів гривень. Залишок коштів становить 11 мільярдів гривень”, – розповів В’ячеслав Салахов.

За його словами, ці кошти використовуються на соціальні видатки й оплату за фактично поставлені товари, роботу та послуги. Крім того, частина цих грошей, за планом, має піти на авансування окремих замовлень (попередню оплату) підприємствам оборонно-промислового комплексу України.

При цьому, Державне казначейство України (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 02.12.2020 № 1198 “Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 04 грудня 2019 р. № 1070 і від 22 липня 2020 р. № 641”) припинило оплату авансових платежів підприємствам, установам та організаціям, в тому числі й підприємствам ОПК.

“Таким чином не проводяться авансові платежі Міноборони, які необхідно спрямувати на закупівлю та ремонт озброєння та військової техніки й забезпечення складів, арсеналів, баз тощо”, – відзначив начальник Управління соціальних виплат Департаменту фінансів Міністерства оборони.

Також він додав, що попри те, що Міноборони надало пропозиції до Міністерства фінансів щодо здійснення перерозподілу видатків між напрямами використання коштів на загальну суму понад 1,1 млрд гривень, зазначений перерозподіл не проводиться.

Нагадаємо, через різного роду бюрократичну тяганину та затримки з фінансуванням під загрозою виконання низки важливих довготривалих контактів. Так нещодавно Генеральний конструктор-Генеральний директор ДККБ “Луч” Олег Коростельов повідомив про відсутність авансування на виробництво першого дивізіону наземної версії ракетного комплексу РК-360МЦ “Нептун”, що ставить під загрозу його постачання Збройним силам у наступному році.

“Тобто нам потрібно отримати аванс у цьому році, щоб ми сказали, що ми поставимо комплекс, з певною кількістю ракет, до кінця наступного року”, – відзначив Олег Коростельов.

“Якщо це (фінансування) “перетече” на перший квартал 2021 року, то зрозуміло, що ми зможемо виготовити це все разом с суміжними підприємствами лише на початку 2022 року”, – додав він.

Схожа ситуація й з іншими великими контрактами. Зокрема мова йде про постачання ЗСУ низки нових РЛС (виробництво яких займає від 9 до 11 місяців) або контракту на постачання транспортних літаків Ан-178 тощо.

Читай у Google News!