Капіталізація найбільших російських нафтових компаній скоротилася на 1,6 трлн рублів

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

За перші дві години торгів на Московській біржі 10 березня капіталізація найбільших російських нафтових компаній скоротилася на 1,6 трильйона рублів, передає prm.ua.

Це сталося після обвалу нафтових котирувань напередодні через розвал угоди про скорочення видобутку нафти ОПЕК+ і рішення саудівської держкомпанії Saudi Aramco різко наростити поставки на ринок з початку квітня.

Капіталізація найбільшої російської нафтової компанії “Роснефть” впала на 620 мільярдів рублів до 3,5 трильйонів рублів А її головний конкурент ЛУКОЙЛ подешевшав на 580 мільярдів рублів до 3,3 трильйонів рублів. Таким чином, дві найбільші російські нафтові компанії подешевшали на 15% і 16% відповідно (дані на 12.00 мск). До 13.00 акції двох компаній частково відіграли падіння – зниження вартості акцій “Роснефти” склало 13,3%, ЛУКОЙЛу – 14,7%

Капіталізація “Татнефти” за перші дві години торгів впала на 190 мільярдів рублів до 1,3 трильйона (-13%). Менше за всіх подешевшали акції “Газпром нефть” (на 171 мільярда рублів або 9,5%) і “Сургутнефтегаз” (мінус 8,5% по звичайних акціях, привілейовані подорожчали на 5%).

Істотне падіння нафтового ринку на минулих вихідних був очікуваним і викликано тим, що Saudi Aramco запропонувала свої покупцям знижку до ціни нафти в 6-8 доларів за барель.

За даними на 13.00, котирування Brent виросли на 4,9% до 36,13 долара за барель.

Читай у Google News!