Кабмін підтримав Держкіно у бажанні знищити Довженко-Центр

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
Довженко-Центр

Кабінет міністрів України оприлюднив відповідь на петицію щодо скасування реорганізації Довженко-Центру.

У відповіді наголошується, що Довженко-Центр “не є архівною установою щодо забезпечення обліку і зберігання архівних документів”, а тому фільмофонд має бути переданий до державної установи “Науковий центр кінематографії України”.

За словами Довженко-Центру, Кабмін повторив, місцями дослівно копіюючи, усі маніпулятивні тези Держкіно. “Така відповідь на петицію ー це відвертий і цинічний плювок в обличчя українській громадськості, кіноспільноті, нашим міжнародним партнерам”, – вважають у Центрі.

В Довженко-Центрі також наголосили, що передача усіх повноважень щодо архівування української кінематографічної спадщини сплячій установі без штату, практичного досвіду і зрозумілої діяльності – це загроза національній культурній спадщині.

Крім того, у Центрі заявили, що дії Держкіно є цілеспрямованим нищенням Довженко-Центру, оскільки за кілька місяців прямого управління з боку Держкіно не зроблено ЖОДНОЇ дії для підтримки Довженко-Центру: поліпшення його фінансово-економічних показників, приведення у відповідність законодавчої бази, сприяння у збереженні та популяризації кінематографічного надбання у часи війни.

“Очевидно, Держкіно не переймається власною репутацією, але своєю недоброчесною діяльністю вони підривають довіру не лише до окремих органів управління, а до української влади в цілому. Керівництво Держкіно має піти у відставку. Довженко-Центр має жити,” – вважають у Довженко-Центрі.

Читай у Google News!