Янукович відмивав гроші через шведський Swedbank

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Серед тих, хто, ймовірно, брав участь у відмиванні грошей через Swedbank, був Віктор Янукович. Як з’ясувала шведська організація SVT, він використовував рахунок в банку, щоб вивести з України мільйони доларів, повідомляє OCCRP.

Серед транзакцій Януковича фігурує переказ на 3,6 мільйона доларів. На думку українських слідчих, мова йде про хабарі, оформлені як платіж за начебто написану ним книгу. Ці платежі здійснювалися у тому числі за допомогою компанії Vega Holding Limited, яка в свою чергу перерахувала кошти на користь Inlord Sales LLP – фігуранта в справі Пола Манафорта.

Також автори дослідження з’ясували, що Vega перерахувала $100 000 д організації під назвою Project on Transitional Democracies. Ця організація, за інформацією видання Vice News, співпрацювала з Манафортом над організацією зустрічей Януковича з американськими посадовцями.

Як пише Bloomberg, в цілому через естонський підрозділ Swedbank в період між 2010 і 2016 роками могло пройти до $23 мільярдів сумнівних коштів. Відколи у минулому місці на фінорганізацію посипалися звинувачення у відмиванні коштів, акції Swedbank знизилися приблизно на 30%, нагадує агентство.

Читай у Google News!