Зеленський про те чому не попередив людей про повномасштабне вторгнення: Я б втрачав 7 мільярдів доларів на місяць і нас би захопили за три дні

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
повномасштабне вторгнення

Мовчання влади про плани росіян дозволило уникнути масової еміграції та загалом втримати країну. Про це президент Зеленський сказав в інтерв’ю washingtonpost.com.

“Якби ми про це [повномасштабне вторгнення рф – УТ] повідомили – а цього хотіли деякі люди, яких я не буду називати, – тоді я б втрачав 7 мільярдів доларів на місяць, починаючи з жовтня минулого року, і на момент, коли росіяни напали, вони б нас захопили три дні”, – сказав він.

За словами Зеленського, якби це сталося, то в жовтні – не дай Боже, в опалювальний сезон – нічого б не залишилося. “Нашого уряду не було б, я впевнений на 100 відсотків. Ну, забудьте про нас. Була б політична війна всередині країни, тому що ми б не втрималися на 5-7 мільярдів доларів на місяць. У нас не було серйозних фінансових програм. На створеному росіянами ринку був дефіцит енергоносіїв. Нам не вистачало енергетичних ресурсів. Ми б не змогли вийти з цієї ситуації, і в країні був би хаос”, – сказав він.

Зеленський додав, що якщо держава ще може впоратися з хаосом у воєнний час, не факт, що це вдалося б у мирний.

“Одна справа, коли хаос контрольований у воєнний час – ти керуєш державою по-іншому. Ви можете відкрити кордон, закрити кордон, атакувати, відступати, захищатися. Ви можете взяти під контроль свою інфраструктуру. Інша ситуація, коли у вас немає військової ситуації чи надзвичайного режиму, а у вас є держава, якою керує величезна кількість різних чиновників та інституцій”, – сказав він.

Читай у Google News!