З проросійськими політиками необхідно прощатися, проте не варто забувати про відповідальність для кожного з них – опитування

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
pro russian parties poll ukraine

Українці не хочуть більше бачити проросійських депутатів із мандатами та повноваженнями змінювати життя держави. Такі результати соціологічного опитування, яке провів Фонд “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва спільно із соціологічною службою Центру Разумкова на замовлення Руху ЧЕСНО з 8 по 15 грудня 2023 року. 

Більшість українців налаштовані до проросійських політиків досить негативно.  Достроково позбавити їх депутатських повноважень пропонують 7% громадян, а додати до списку і заборону балотуватися знову — ще 10,5% українців.

За люстрацію і заборону займати посади для представників заборонених партій виступають 14% українців. А от розслідування правоохоронцями діяльності кожного окремо і перевірки на факти державної зради вважають вдалим варіантом 23% громадян.

Проте, як показують результати опитування, майже 38% громадян пропонують не обмежуватись одним чи двома видами санкцій за діяльність, яку вели на території України представники проросійських партій, а застосувати всі вищеперераховані методи притягнення таких депутатів до відповідальності. 

Подібна тенденція була і під час дослідження у грудні 2022 року. Водночас частка громадян, які готові дати проросійським політикам допрацювати до наступних виборів, зменшилася з 3% до 1%. 

Крім того, з 17% до майже 23% зросла частка українців, які виступають за розслідування правоохоронцями діяльності кожного політика окремо на факт державної зради. В іншому протягом року українці не змінили свою позицію щодо проросійських політиків.

Позиція громадян однозначна — із проросійськими політиками необхідно прощатися, проте не варто забувати про відповідальність для кожного з них. Адже наразі лише за таких умов можливо не допустити до влади таких осіб під час виборів після перемоги.

Читай у Google News!