Інвестиції є наріжним каменем економічної стратегії – Милованов

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Головна мета в економічній сфері – забезпечити громадян легальною роботою з гідною оплатою праці та створити умови для успішного власного бізнесу. Про це йдеться у повідомленні МЕРТ на сайті Facebook.

Для цього Уряд ставить перед собою амбітні цілі: за 5 років збільшити ВВП країни на 40%, створити понад 1 млн робочих місць і залучити 50 млрд дол США прямих іноземних інвестицій.

“Саме інвестиції є наріжним каменем цієї стратегії. Інвестиції – це нові робочі місця, а робота – це можливість для українців заробляти та жити краще. Ми працюємо, щоб допомогти людям знайти легальну роботу із білою зарплатою, а якщо людина хоче працювати на себе та мати власний бізнес – створити умови для його успішного ведення”, – наголосив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов.

Згідно бачення Стратегії для стрімкого нарощення інвестицій зусилля концентруються на 3 напрямках:

  • створення ефективних ринків. Як факторів виробництва (землі, капіталу, праці), так і кінцевої продукції, у тому числі на тих ринках, де сьогодні держава є монополістом. Зокрема, вже демонополізовано ринок спирту. На черзі – створення конкурентних ринків вітчизняних університетів та медичних закладів. Далі – ринки вантажних і пасажирських залізнодорожних перевезень та енергетики. 
  • Інвестиційні ініціативи. По-перше, мова йде про державні інвестиції в інфраструктуру. Ефективність вітчизняного бізнесу дуже сильно страждає від “вузьких місць” у транспортній сфері. У цьому напрямку серед пріоритетів – дороги, розширення доступу залізної дороги до портів, електрифікація залізної дороги, розвиток річкового транспорту, зокрема, модернізація Дніпровського каскаду.

Як повідомлялось, Милованов не виключає розслідування, щоб дізнатися чому не падають ціни.

Читай у Google News!