Інтелектуальна катастрофа. Україною керує герой серіалу

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

У квітні 2019 року народ України обрав нового президента. Володимир Зеленський, комік і телевізійний продюсер, що не має політичного досвіду, з перевагою переміг тоді чинного президента Петра Порошенка, а влітку його партія “Слуга народу” отримала абсолютну більшість в українському парламенті, пише німецьке видання taz.de

Це чудова історія, але українські письменники, Юрій Андрухович, Оксана Забужко та Сергій Жадан – іншої думки. Тому що в квітні було обрано героя телесеріалу, а не реального кандидата в президенти. Зеленський та його команда були дуже успішними у побудові вигаданого світу, в який вони, очевидно, вірять. Однак реальність може сильно розчарувати населення.

Письменники та інтелектуали працюють із мовою. Зустрічаючи людину вперше, ви не тільки чуєте, що вона говорить, але й сприймаєте, як вона це робить. Те, як розмовляє український президент і як він спілкується, неприйнятно для більшості інтелектуалів в Україні. Це мовне та інтелектуальне зґвалтування. Інтелектуали та художники відчувають провину за те, що відбувається. Вони обурюються на себе та інших. Соромляться своєї країни – та перш за все самих себе.

Як повідомлялось, Зеленський хоче посилити відповідальність “за порушення законодавства про інформацію”.

Читай у Google News!