“Європейська Солідарність” вимагає повернути соціальні гарантії бійцям на фронті

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Фракція “Європейська Солідарність” вимагає повернути військовослужбовцям соціальні гарантії зі збереження середньої заробітної плати за основним місцем роботи, пише народна депутатка з фракції “ЄС” Ніна Южаніна.

“Прямо зараз разом із колегами реєструємо законопроєкт, яким маємо на меті повернути збереження робочого місця і середнього заробітку за місцем роботи [до мобілізації] працівникам, які зараз боронять нашу країну від агресора. Цю гарантію [випадково чи навмисно] було виключено прийнятим 1 липня законом 2352 щодо оптимізації трудових відносин, який уже набрав чинності”, – написала вона.

“Для працівників, призваних на військову службу пропонується збереження середнього заробітку на підприємствах, в установах, організаціях. Також для роботодавців таких працівників, які виплачуватимуть таку середню заробітну плату, — компенсувати відповідні втрати. Тобто для суб’єктів господарювання – право зменшити на суми таких виплат податкові зобов’язання із податків і зборів, що зараховуються до державного бюджету, протягом воєнного стану та 12 місяців після його припинення або скасування”, – пояснює народна депутатка.

“Вже очевидно, що звуження соціальних гарантій має і далі матиме ще більший негативний вплив на мотивацію мобілізованих працівників, чого зараз не можна допустити. Потрібно дякувати воїнам за кожен ранок щодня, і, звичайно, дякувати в тому числі матеріально. Тому ситуацію слід виправляти терміново”, – резюмувала Ніна Южаніна.

Читай у Google News!