Європа часто поводиться так, ніби перемогу над нацизмом здобула тільки росія – посол України в Австрії

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Європу звільняли від нацизму не лише росіяни, але й мільйони представників інших народів Радянського Союзу, в тому числі українці – це треба пам’ятати. Таку думку висловив посол України в Австрії Олександр Щерба у статті до Дня Перемоги, опублікованій у головній газеті Верхньої Австрії OÖNachrichten, передає 5.ua.

“Європу звільняли не лише росіяни, але і мільйони представників інших народів Радянського Союзу — українці, білоруси, євреї, кримські татари. Багато з них віддали життя, аби зламати хребет гітлеризму. Ця перемога — їх спільний подвиг. Тож чому так часто місця їхніх поховань називаються “російськими кладовищами”? Чому часто Європа поводиться так, ніби це була перемога тільки росії, до якої інші пострадянські держави не мали стосунку?” – Заявив Щерба.

Він також висловив подяку “Чорному Хресту” австрійської землі Тіроль, який на його прохання перейменував радянську частину солдатського кладовища Амрас в Інсбруку: “Тепер там написано: “Тут лежать солдати Червоної армії”. Гідно і справедливо. Справедливість – це найменше, на що заслужили ті, хто віддав життя у боротьбі з фашизмом”.

Щерба також зазначив, що українці та росіяни, розділені новою війною: “Після анексії Криму та неоголошеної війни на Донбасі ми вже не є “наші” один для одного. Як це трапилось? Як Європа знову опинилися у реальності, де анексії та концтабори є можливими? Чому агресія, правий популізм і неонацизм перебувають на підйомі в усьому світі?”

Читай у Google News!