“Хвороба зробила союзником Москви”. В ПЦУ відреагували на інтерв’ю Філарета кремлівському ЗМІ

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Патріарх Філарет дав інтерв’ю журналістці телеканалу “Россия-24” Анні Афанасьєвій, в якому він розкритикував Томос та діяльність Православної церкви України.

В інтерв’ю Філарет зазначив, що, ПЦУ не можна вважати самостійною церквою через кілька причин, одна з них — мироваріння.Крім того від додав, що “якби знав, що буде написано в Томосі — ніколи б на нього не погодився”.

Не погоджується Філарет і з назвою нової церкви. Також, за словами Філарета, була домовленість, що саме він фактично керуватиме церквою, а представницькі функції виконуватиме предстоятель ПЦУ Епіфаній. “Якби було поставлено питання, що я відсторонююсь від керівництва церкви, то я б на це не пішов”, – відзначив Філарет.

На запитання Афанасьєвої про те, чи вважає Філарет, що його обманули, він дав ствердну відповідь. “Так, обманули, і президент обманув, і митрополит Епіфаній”, – сказав він.

У Православній церкві України відреагували на інтерв’ю Філарета російському медіа. Заступник голови управління зовнішніх церковних зв’язків ПЦУ Євстратій Зоря на своїй сторінці у Facebook відзначив, що Філарета “хвороба змінила невпізнанно”.

“Хвороба змінила його невпізнанно. Ззовні нібито все залишилося звичним. Але я не можу собі навіть уявити, щоби НАШ Патріарх давав інтерв‘ю кремлівським пропагандистам, знаючи, для чого воно їм потрібне — щоби далі руйнувати Україну. Хвороба зробила його фактичним союзником Москви у боротьбі проти Томосу. “Коли я вийду з ПЦУ, то у Епіфанія відберуть Томос, він буде ніким, а я – буду Патріархом” — це могла сказати якась інша людина, але не НАШ Патріарх. Сьогодні хвороба виявилася черговим “пробиттям дна” — інтерв‘ю “Россия 24”, – написав він.

За його словами, прикро писати про це в свято, але і не відреагувати – не можна. “Користуючись хворобою Патріарха москва принижує і нищить його, а він цього вже не здатен зрозуміти. Спецслужби Кремля мстяться за те, що він колись порвав з ними. Зараз, через багато років, з‘явилася нагода відплатити, зробивши так, що їхній ворог сам себе нищить і принижує”, – підкреслив Зоря. Він також закликав молитися за здоров‘я Патріарха Філарета – тілесне і духовне. 

Раніше повідомлялося, що Філарета позбавили права на управління єпархією.

Читай у Google News!