Грабовський: Фракція “Слуга народу” у Раді може виявитися бомбою під реформаторськими намірами
У разі розпуску парламенту й оголошення дострокових виборів, вони відбудуться за “законом імені Януковича” та за умов реінкарнації кланово-олігархічного устрою, пише у своїй статті для “Радіо Свобода” політолог, історик, член Асоціації українських письменників Сергій Грабовський.
“Команда Зе” прагне закріпити успіх і забезпечити суто віртуальній партії “Слуга народу” якщо не абсолютну, то бодай відносну більшість у новій Раді. Тимошенко теж хоче на хвилі відносного виборчого успіху подвоїти чи навіть потроїти представництво “Батьківщини” у парламенті. Вигідні в цьому сенсі вибори й команді Бойка-Медведчука, яка прагне стати другою силою у Верховній Раді. Зрештою, сподівається конвертувати голоси на президентських виборах у місця для депутатів від своєї партії й Анатолій Гриценко”, – пояснює він.
Грабовський нагадує, що половина місць у Верховній Раді припадає на мажоритарну складову. “Ці місця значною мірою будуть, як завжди, або купуватися (тим більше, що “гречка” наразі “демократично” узаконена ЦВК і судами), або “розхапуватися” за допомогою адмінресурсу висуванцями місцевих кланів”, – відзначає він.
Історик прогнозує, що “чесним політикам вдасться пройти лише в кількох десятках округів”. “Партія Віталія Кличка, найшвидше, за звичкою воюватиме передусім проти кандидатів з умовно демократичного табору, БПП не віритиме, що його час скінчився, а на півдні та сході на російські гроші та за сприяння російських мас-медіа до парламенту України пройде чимало представників “п’ятої колони”. За партійними списками депутатами теж нерідко ставатиме казна-хто: скажімо, на Одещині, де в “команді Зе”, за повідомленнями мас-медіа, майже суцільно колишні регіонали, в парламент вони делегують своїх людей, а в підсумку фракція “Слуга народу” у Верховній Раді може виявитися бомбою під реформаторськими намірами (якщо вони є) Володимира Зеленського і Ко”, – прогнозує політолог.
Як відомо, новообраний президент ВолодимирЗеленський сказав, що запропонує призначити інавґурацію на 19 травня. Згідно зі статтею 90 Конституції України, повноваження парламенту не можуть бути достроково припинені в останні шість місяців терміну його повноважень. Верховну Раду можна розпустити не пізніше 27 травня.