Гонтарева: Олігархічні сили хочуть скасувати реформи останніх років

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Колишня голова Національного банку України Валерія Гонтарева стверджує, що олігархічні сили хочуть підірвати незалежність НБУ і скасувати українські реформи останніх років, щоб відновити можливості зловживання фінансовою і банківською системою в приватних інтересах.

“Незалежність Національного банку гарантує незалежність монетарної політики, курсової політики, гарантує макро стабільність економіки України”, – сказала Валерія Гонтарева в інтерв’ю Голосу Америки, і наголосила, що саме це є фундаментом тих можливостей, які зараз відкриті для нового українського уряду за президентства Володимира Зеленського.

Гонтарева очолювала НБУ в критичний для України 2014 рік і подала у відставку 2017 року, посилаючись на погрози, пов’язані з її роботою, зосередженою на очищенні української банківської системи та на підтримці гривні, яка була під загрозою колапсу в умовах війни та економічного спаду.

Ключовим рішенням тогочасного українського уряду за поданням НБУ стала націоналізація Приватбанку, найбільшого комерційного банку України, що відбувалася скоординовано з такими міжнародними фінансовими установами як МВФ, ЄБРР.

Співвласників Приватбанку Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова звинуватили у причетності до зникнення з банківських рахунків сум на кілька мільярдів доларів і виникненні “чорної діри” у фінансах Приватбанку, яку український уряд був змушений закрити державним коштом.

З осені минулого року Валерія Гонтарева працює старшою науковою співробітницею в Лондонській школі економіки у Великій Британії. Вона каже, що вважає за потрібне привертати увагу до того, що за її словами є “оркестрацією” тиску на неї та її колег, які далі працюють в Україні.

Як повідомлялось, Гонтарева заявила про постійні погрози з боку Коломойського.

Читай у Google News!