Глава ОБСЄ хоче проведення виборів на Донбасі за планом Штайнмаєра

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Чинний голова Організації з безпеки і співпраці в Європі, міністр закордонних справ Словаччини Мірослав Лайчак виступив за виконання мінських домовленостей за так званою «формулою Штайнмаєра», дотримання якої вимагає росія і проти якої різко заперечувала попередня влада України за президента Петра Порошенка.

Виступаючи на 16-й зустрічі форуму “Ялтинська європейська стратегія” в Києві, Лайчак заявив, що цей план, який передбачає місцеві вибори на окупованій території без виведення російських гібридних сил і без перекриття кордону з росією, є “добрим принципом” і “доброю основою” для того, як, за його словами, “правильно читати мінські домовленості”.

При цьому в кулуарах форуму, відповідаючи на прохання Радіо Свобода уточнити таку позицію, Лайчак сказав: “Ми маємо мінські домовленості, але ми також бачили, що є різні інтерпретації їх. Те, що пропонував пан Штайнмаєр, було пропозицією, як іти вперед крок за кроком. І натепер це найсерйозніша, якщо не єдина серйозна, інтерпретація мінських домовленостей. Я також вважаю, що вона реалістична. І, схоже, це може бути той шлях, яким можна прийти до повного виконання мінських домовленостей”.

А на запитання про те, чи можна довіряти росії і її керівництву в тому, що вона виконає всі свої зобов’язання, в разі втілення “формули Штайнмаєра”, Лайчак заявив: “Я не можу тут займатися спекуляціями. Але від російської сторони я кілька разів чув, що вона підтримує “формулу Штайнмаєра”. Тож тепер настав час працювати над нею… Ми маємо план, і давайте почнемо працювати над його втіленням. Нинішні події дуже заохочують. Тож давайте доможемося того, щоб не втратити імпульсу”.

Читайте також: Кучма почав виправдовувати майбутній провал Зеленського у Нормандському форматі.

Читай у Google News!