Епіфаній просить уряд передати ПЦУ храм на території Києво-Печерської лаври

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
ПЦУ

Предстоятель Православної церкви України Епіфаній звертається до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з проханням надати церкві один з храмів Києво-Печерської лаври для проведення регулярних богослужінь. Про це йдеться у листі предстоятеля ПЦУ до прем’єра.

Епіфаній повідомив, що 23 травня рішенням Священного Синоду ПЦУ було засновано чоловічий монастир – Свято-Успенську Києво-Печерську Лавру ПЦУ.

“За дорученням Синоду та як очільник Лаври звертаюся до Вас, Денисе Анатолійовичу, та до Кабінету міністрів України з проханням:

1. Невідкладно вирішити питання про надання одного з храмів на території Верхньої Лаври, які фактично не використовуються для постійних богослужінь (Благовіщенського храму в колишніх Митрополичих палатах, храму Всіх Святих над Економічною брамою чи іншого в межах Верхньої Лаври) – для звершення регулярних богослужінь Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври ПЦУ. Монополія монастиря Московського Патріархату на богослужіння в Лаврі категорично не сприймається більшістю православних в Україні та українським суспільством.

 2. Знайти можливість для надання приміщень на території Верхньої Лаври для монастирського життя та діяльності. Для вирішення цих питань прошу дати доручення компетентним державним інституціям невідкладно, із залученням уповноважених від Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври ПЦУ осіб, провести вивчення стану справ для подання узгоджених рекомендацій”, – зазначаться у листі Епіфанія.

Читай у Google News!