Ексзаступник міністра економіки про бюджет: Грошей немає навіть на захищені видатки

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
бюджет

Непрофінансовані витрати державного бюджету України становлять 9,4 мільярда гривень, з яких 3 мільярди – це захищені статті витрат. Про це написав експерший заступник міністра економіки Павло Кухта у Facebook.

“Згідно з оперативними даними казначейства, неоплачені фінансові зобов’язання станом на сьогодні становлять 9,4 млрд грн, з них 3 млрд грн за захищеними видатками. Це максимум від початку року і плюс 2 млрд грн до показників попереднього тижня”, – написав Кухта.

За інформацією ексчиновника, з 9 листопада казначейство працює в режимі картотеки – до ночі зводять надходження, на ранок формують пул витрат, які будуть профінансовані, все інше відкладають.

“У новітній історії України в середині листопада такого не було вже як мінімум років десять”, – сказав Кухта.

Зі слів економіста, в бюджеті також немає грошей на підтримку сфери послуг, яка особливо страждає від обмежень карантину вихідного дня.

На переконання Кухти, виходом із даної ситуації є термінове відновлення співпраці з МВФ і ухвалення реалістичного бюджету на 2021 рік.

Як вже казав, єдиний нормальний спосіб розв’язати проблему – швидке відновлення співпраці з МВФ, яке відкриє нам доступ до запозичень, щоб профінансувати видатки. Це означає прийняття хоч трохи адекватного бюджету на 2021 рік – йдуть розмови вже про прийнятність дефіциту на рівні 5,3% від ВВП. Втім, незрозуміло, від якого прогнозного ВВП – з початком локдаунів очевидно, що макропрогноз, за яким складений бюджет, треба переглядати у бік менших темпів зростання”, – написав він.

Читай у Google News!