Експерти вперто не бажають визнати свої помилки. Як щодо росії, загрозу від якої не помічали, так і щодо України, де боролися із вигаданими загрозами націоналізму – В’ятрович

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
В'ятрович

Ця історія пригадалася мені невипадково. Вона чудово відображає ставлення західних експертів та політиків до українського націоналізму, пише ексочільник Інституту нацпам’яті та депутат від “ЄС” Володимир В’ятрович.

В'ятрович

Мені здебільшого щастило з керівниками у науковій сфері. Але був один з яким не складалося. Я намагався зрозуміти, що саме не подобається йому у моїй роботі, щоб аргументувати свою позицію чи врахувати якісь його зауваги. Але це було важко, бо після енної спроби я зрозумів, що він просто не читав її. Його зауваження не мали жодного стосунку до того, що я написав, тому і врахувати їх було не можливо. Врешті я подав йому первісний варіант роботи, який, на мою думку, був цілком правильним. У відповідь почув «ну нарешті! давно би так, ну бачиш – можеш».

Ця історія пригадалася мені невипадково. Вона чудово відображає ставлення західних експертів та політиків до українського націоналізму. З часу відновлення незалежності в Україні, не зовсім системно і послідовно, але намагаються реалізувати проєкт побудови української політичної нації. Іноді головними рушіями в цьому процесі є громадськість та експерти, часом до цього долучається влада – найактивніше в часи Ющенка та Порошенка. Залучення державних ресурсів робило цю політику найбільш ефективною. Але саме тоді вона викликала найбільше застережень з боку західних аналітиків та політиків, які в один голос кричали про шкідливість націоналізму та загрозу розколу України.

Але нині коли стало зрозуміло, що саме результати цієї політики в основі спротиву російській агресії, ми чуємо, що продовження цієї політики Зеленським (який до 2022 року виступав її завзятим критиком) це «ну нарешті, давно би так!».

За цим стоїть вперте небажання визнати свої помилки. Як у відношенні до росії, загрозу від якої наполегливо не помічали, так у відношенні до України, де боролися із вигаданими загрозами українського націоналізму.

Редакція може не поділяти думку авторів розділу “Трибуна” і не несе відповідальність за достовірність інформації.

Читай у Google News!