Експерти низько оцінили діяльність Зеленського на посаді президента

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
діяльність Зеленського

52 українських експертів низько оцінили діяльність Володимира Зеленського на посаді президента станом на весну 2021 року. Про це свідчать результати експертного опитування “Політичний квартал: весна 2021, який проведено Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва впродовж квітня-травня 2021 року.

Оцінка діяльності президента Зеленського залишається достатньо низькою. Традиційно найменше президенту вдається кадрова політика: її оцінка найнижча з усіх сфер діяльності очільника держави впродовж п’яти кварталів поспіль. Дещо краща ситуація з веденням зовнішньої політики: її оцінено на середньому рівні і вона підвищилася порівняно з попередніми опитуваннями.

Інакша ситуація у питанні боротьби з епідемією. Так, на початку пандемії, зусилля Президента Зеленського були оцінені відносно непогано. Водночас, з кожним наступним кварталом оцінки погіршувались і нині перебувають на найнижчому рівні за весь час епідемії.

Більшість потенційних подій, які були запропоновані для оцінки ймовірності, експерти вважають малоймовірними у короткостроковій перспективі. Понад 50% ймовірності (а саме 51%) опитані експерти дають лише економічній рецесії. Відносно ймовірним також є відновлення співпраці з МВФ (46%).

Решту подій експерти розглядають радше гіпотетично та оцінюють як малоймовірні. Мова йде про розпад парламентської більшості (38%) чи про відставку уряду (36%). Можливість повномасштабного вторгнення росії оцінюється на рівні 35%. Доступність щеплення від COVID-19 для усіх охочих вакцинуватися оцінюється на рівні лише 26%.

Опитані експерти вважають блокування телеканалів Zik, NewsOne та “112 Україна” найбільш позитивною подією серед запропонованих та такою, яка має відносно великий політичний вплив. Найбільш суттєвою з негативних подій експерти назвали призупинення активної співпраці з МВФ.

Суттєвою негативною подією є й конфлікт Президента з суддями Конституційного суду. Менш суттєвими, але також негативними є кримінальне переслідування правоохоронцями окремих активістів та ухвалення закону про всеукраїнський референдум.

Скоріше позитивною подією опитані експерти називають розслідування Bellingcat стосовно “вагнерівців”, однак оцінити кінцевий характер впливу поки неможливо. Скоріше позитивно також оцінено створення Україною, Францією та Німеччиною “мирного плану” щодо Донбасу та появу Бюро економічної безпеки.

Читай у Google News!