Діячі української культури обурені перетворенням конкурсів на заміщення посад керівників інституцій на імітацію

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
Діячі української культури

Українські письменники, вчені, журналісти та громадські підписали лист до президента Зеленського з проханням зупинити тиск на культурні інституції в державі.

“Нові культурні інституції є успішними провідниками державної культурної політики в питаннях розбудови української ідентичності європейського зразка. Завдяки їхнім зусиллям нас, як націю, сприймають і розуміють у світі. Тому ми впевнені: те, що зараз відбувається з цими інституціями, вимагає негайної реакції очільників держави та солідарного захисту і контролю з боку всіх, кому не байдужа Україна, включно з міжнародною спільнотою”, – йдеться у зверненні.

Зазначається, що діячі української культури обурені перетворенням конкурсів на заміщення посад керівників на імітацію прямих, чесних і відкритих виборів, де мав би перемогти найдостойніший, проте перемогу отримує попередньо узгоджений кандидат.

“Ми знаємо, що може трапитися далі, а це – нехтування європейськими цінностями, саботаж реформ, замикання України в “пострадянському” просторі”, – наголосили митці.

Зокрема мова йде про конкурс на посаду голови Держкіно минулого року та цьогоріч, який був проведений  з порушеннями конкурсу на визначення складу Ради з державної підтримки кінематографії, сформованої з учасників телеринку, наближених до влади. Крім того, протягом 2020 року чинився також тиск на Довженко-центр, що заледве не призвело до колапсу інституції.

“Нині ми бачимо, як під загрозою якщо не знищення, то перетворення на порожній фасад опинився Український культурний фонд, де на співробітників чиниться тиск, де обрано Наглядову раду, яка не розуміє місію та завдання інституції, і де ледь не було призначено абсолютно некомпетентного виконавчого директора, через що постраждала репутація фонду, довго й складно вибудовувана довіра до нього, а отже – і до держави загалом”, – йдеться у зверненні до глави держави.

У листі зазначається, що для збереження культурних інституцій та цінностей нової України влада має негайно припинити тиск і нападки, повернути фінансову підтримку їхньої діяльності, а також забезпечити прозорі та чесні конкурси на посади нових керівників.

“Такі інституції, побудовані за кілька років з нуля, слід захищати і берегти. Ми не дозволимо, щоб у середовищі культурної спільноти поширювалися апатія чи розчарування, зростав відтік культурних та інтелектуальних сил за межі України. Ми готові публічно відстоювати європейські цінності, як-от право на відкритість, демократичність, професійність і прозорість, які сповідуємо разом із новими пост-Майданними культурними інституціями”, – заявили  митці.

Читай у Google News!