Deutsche Bank готується до можливого відтоку клієнтів через росію

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Deutsche Bank може зіштовхнутися зі штрафами, юридичним переслідуванням і можливими судами над “керівним менеджментом” через роль банка у схемі з відмивання 20 мільярдів доларів із росії. Про це свідчить конфіденційний внутрішній звіт банку, який опинився в руках The Guardian.

В фінансовій установі визнають високий ризик того, що регулятори в США і Великій Британії можуть піти на дисциплінарні дії проти неї. Deutsche Bank констатує, що скандал нашкодив його “глобальному бренду”, і дуже вірогідно, що може початися відтік клієнтів, втрата інвестиційної впевненості й скорочення ринкової вартості.

Видання нагадує, що Deutsche Bank був втягнутий у масштабну операцію з відмивання грошей, яку назвали “глобальним ландроматом“. Російські злочинці, пов’язані з Кремлем та ФСБ використовували схему у 2010-2014 роках, щоб вивести гроші у західну фінансову систему. Детективи переконані, що загальна сума може сягати 80 мільярдів доларів.

Фальшиві компанії зазвичай базувалися у Великій Британії. Вони “позичали” гроші одна в одної. Потім компанії банкрутували через великий фальшивий борг, а корумповані судді у Молдові підтверджували борг. Мільярди доларів перераховувалися в Молдову і країни Балтії через банк в Латвії. Deutsche Bank був використаний для відмивання через його банківську мережу, яка ефективно дозволяла перекачувати брудні гроші з росії в США, Євросоюз та Азію. 

Матеріал УТ: Відмивання грошей: Україна чистіша, ніж більшість країн Європи?

Читай у Google News!