Детектива, який розслідував справу Татарова, виключили з конкурсу на директора НАБУ

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
НАБУ

Комісія з проведення конкурсу на посаду директора Національного антикорупційного бюро виключила кандидата Руслана Габрієляна через відсутність 5-річного керівного досвіду, повідомляє radiosvoboda.org.

У розслідуванні програми Схеми йдеться, що Габрієлян був другим у рейтингу. До повномасштабного вторгнення він входив до групи детективів НАБУ в справі розтрати під час будівництва квартир для Нацгвардії, в якій фігурував заступник керівника Офісу президента Олег Татаров.

Рішення виключити Габрієляна шестеро членів комісії ухвалили одностайно. Сам кандидат вважає, що має п’ятирічний досвід роботи на керівній посаді.

У понеділок, 6 лютого, на розгляд комісії було винесено питання щодо невідповідності кандидата вимозі закону України “Про НАБУ” щодо його 5-річного керівного досвіду – це сталося в розпал конкурсу, коли кандидат вже успішно склав тести на законодавство та логічні задачі і посів друге місце у рейтингу із 22-х фіналістів.

Офіс генерального прокурора на прохання конкурсної комісії поінформував, що не вважає керівною одну з посад, яку вказав у своїй автобіографії Габрієлян, а саме – “прокурора відділу прокуратури Південного регіону України”.

Сам Габрієлян пояснив у коментарі “Схемам”, чому з цим не погоджується.

“Відповідно до функціональних обов’язків прокурора відділу прокуратури Південного регіону, за мною закріплювалися дві прокуратури за напрямком моєї діяльності: перша – це Дніпропетровська, друга – Запорізька. Я здійснював керівництво у підпорядкованих прокуратурах гарнізонів. Проводив перевірки, надавав фахову допомогу з питань протидії корупції у воєнній сфері. Це все записано в відповідному документі, на який я посилався, коли розписував, що це є керівний стаж. Я дуже засмучений щодо припинення участі, але оскаржувати це рішення не буду” – сказав він.

Габрієлян просив комісію звернутись до прокуратури Південного регіону і витребувати повну письмову відповідь щодо його керівного стажу. Але голова конкурсної комісії, перший проректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Микола Кучерявенко заявив, що, на його думку, “у комісії наявна вся інформація”.

Габрієлян був добровільно мобілізований під час повномасштабного вторгнення росії, а до цього працював керівником відділу детективів НАБУ. Зокрема, Габрієлян був в групі детективів, які вели справу щодо розтрати під час будівництва квартир для Нацгвардії, в якій заступнику керівника Офісу президента Олегу Татарову вручили підозру у хабарництві.

Від Офісу генпрокурора, який надавав відповідь щодо керівного стажу Габрієляна, у конкурсі беруть участь щонайменше двоє кандидатів: начальник Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту ОГП Юрій Бєлоусов (в рейтингу він на 20-му місці) та прокурор відділу запобігання правопорушенням в органах прокуратури управління внутрішньої безпеки Генеральної інспекції ОГП Олег Опішняк (в рейтингу він на 16-му місці).

Перше місце у рейтингу обіймає Руслан Кравченко, керівник Бучанської окружної прокуратури Київської області.

Станом на 7 лютого участь у конкурсі на посаду директора НАБУ бере 21 кандидат.

Читай у Google News!